Podle čeho se rozhodovat při výběru půjčky?

jak vybrat půjčku

Jak vybrat půjčku?

Jistě se v dnešní době mnoho lidí bojí, že se dostane do svízelné situace (ztráta práce apod.), kdy bude muset zvolit cestu půjček, aby dokázal zajistit jak sebe, tak svojí rodinu. Ovšem jen málokdo o půjčkách vůbec něco ví a často lidé dají na první dojem čímž si doslova odepíšou možnost normálně stráveného života a do konce života se zadluží lichvářům, podvodníkům a upečou chléb nenasytným exekutorům. pujcka ihned

Jakou půjčku zvolit?

Pokud si budete chtít skutečně půjčit, jistě si budete pokládat otázku, jaký typ půjčky zvolit. V tomto článku se Vám pokusíme přiblížit podle čeho vybírat a jaká volba by pro Vás mohla být nejpřijatelnější.

Statistiky

Nejdříve se podíváme na současné statistiky, z kterých jasně vyplývá, že většina Čechů si vše pořádně neprostuduje a dají na první dojem, který je často velmi klamavý.

Češi se při rozhodování o úvěru řídí hlavně výškou měsíční splátky (zdroj: Měšec.cz). Ta je hlavním kritériem pro více než 25 % lidí. Pouze 12 % porovnává více kritérií současně.

Průzkum HomeCredit – jak vybrat půjčku

Jeden z oficiálních průzkumů společnosti HomeCredit ukázal, že lidé při srovnávání půjček nejčastěji sledují výši splátky (25 %), následují další jiná kritéria (20 %), celkový přeplatek úvěru (15 %), úroková sazba (12 %) a RPSN (6 %). Klienti mohli uvést víc než jedno kritérium, což však učinilo pouze pouhých 12 % z nich.

pujcka bez registru

Bankovní x nebankovní půjčky

Tady ani nelze diskutovat, pokud máte slušný příjem, čistý rejstřík a nejste na seznamu dlužníků striktně a jasně doporučuji půjčku u státní (bankovní instituce) tedy u bank, kde máte jistotu, že nenaletíte lichvářům a hodovníkům, ovšem pokud nemáte práci, či práci s nízkým výdělkem, nebo jste snad již na seznamu dlužníkům (záznam v rejstříku trestů) či budete chtít půjčit velkou sumu peněz nezbude Vám nic jiného než přejít na půjčku u nebankovní instituce.

Hlavní kritérium – jak vybrat půjčku

Pokud se ptáte co by mělo být tím hlavním kritériem při výběru půjčky, odpověď je jednoznačná: výše přeplacené částky! Ta představuje nejprůkaznější pohled na celkové náklady, všechny ostatní jsou pouze dílčí.

To hlavní na co musíte, před zapůjčením koukat je výše přeplacené částky, k čemu Vám bude, že si půjčíte 500 000kč a budete splácet POUHÉ 2000kč/měsíc, když ve finále zaplatíte dalších 500 000kč a půjčku budete splácet více jak 40 let s více než 100% úrokem, přitom se stačí dostat do svízelné situace a rázem se můžete ocitnout na seznamu dlužníků u exekutora. online pujcka

Důkladně vše prostudujte

Výše přeplacené částky je, jak jsem již zmínil výše, hlavním kritériem, ovšem vy musíte důkladně prostudovat vše!

Na co si dát při výběru půjčky pozor: jak vybrat půjčku

 

a) Reference firmy

Pokud si bude půjčovat větší obnos peněz vždy si o dané firmě (nebankovní instituci) zjistěte i něco více, zda se nejedná o lichváře či podvodníky se kterými má mnoho lidí negativní zkušenosti. pujcky bez registru

b) Úroková sazba/délka splácení

Důkladně si pomocí nejrůznějších kalkulaček spočítejte, jaký bude konečný úrok a délka splácení Vaší půjčené částky, porovnejte tyto úroky  u více společností, ať vidíte jednotlivé rozdíly.

c) Benefity

Mnoho společností nabízí při poctivém a pravidelném splácení mnohé benefity, jako je snížení úroku, možnost nárazového doplacení zbývající částky apod. na toto je také dobré dávat pozor a všechny možné nabízené výhody bezezbytku využít pro Váš prospěch.

půjčka bez registru ihned

d) Další služby

Každý klient by měl před podpisem smlouvy prostudovat sazebník a zjistit, kolik si věřitel účtuje za další služby. Dobré je sledovat zejména ty, které plánuje v souvislosti s úvěrem využít – například poplatek za předčasné splacení apod.

Podle čeho se řídit (procentuelně)

Níže jsem si pro Vás sestavil tabulku, kde máte jasně dáno podle čeho se při výběru půjčky řídit (procentuelně)

Kritérium

%

Výše přeplacené částky

28

Reference firmy (podvodníci, lichváři)

21

Úroková sazba/délka splácení

18

Benefity

15

Výše měsíční splátky

8

RPSN

6

Vlastní mzda

4

 

Rady před uzavřením půjčky: jak vybrat půjčku

Pokud jste si již společnost, od které si půjčíte, vybrali, přichází na řadu podepsání smlouvy a samotná půjčka, zde se také řiďte pomocí jasných a striktních pravidel:

a) Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte
Další alarmující závěr, který z průzkumu vyplynul, se týká zjištění, že 87 % Čechů se absolutně nevyzná ve smlouvách, které jsou jim předloženy. Přesto vidina nízkého úroku řadu z nich přiměje nesrozumitelné smluvní podmínky podepsat. Mějte stále na paměti, že jde především o Váš život a že takovéto podezřelé smlouvy se obvykle brzy ukážou jako velice nevýhodné a mohou způsobit vážné problémy. Přitom není nic snazšího, než si smluvní podmínky důkladně prostudovat (klidně doma) a případně se poradit s někým, kdo má s podobnými záležitostmi více zkušeností. půjčka online

Nikdy nic nepodepisujte pod nátlakem a na místě! Vše si důkladně prostudujte v klidu doma!

b) Čím víc informací, tím lépe
Většina spotřebitelů není schopná správně definovat kritéria, podle kterých by se měla při výběru a posuzování úvěrových společností řídit. Volbu by jim měl usnadnit Navigátor bezpečného úvěru, který nabízí žebříček věřitelů seřazených podle toho, jak splňují několik základních parametrů. Kromě ceny produktu (ukazatel RPMN a částka, kterou klient zaplatí nad výši samotné půjčky) se hodnotí zejména poskytování informací o úvěru podle zákona, možnost odmítnutí rozhodčí doložky, výše úroků z prodlení nebo na náklady při předčasném splacení.

RADA NA ZÁVĚR

Na závěr Vám dám ještě jednu radu, která je za všechny peníze! Pokud můžete jinak nikdy si nic od nikoho nepůjčujte! S největší pravděpodobností Vám to jen přivodí trable a problémy, které se s Vámi mohou táhnout až do konce Vašeho života. Česká republika je vyloženým rájem pro lichváře, podvodníky a exekutory, kteří se již těší na Váš majetek a s chutí Vám při první nezaplacené splátce začnou zabavovat majetek a Váš dluh se bude násobit astronomickými čísly. Pokud to půjde, vyhněte se půjčce úplně, či si radši zapůjčete od rodiny či kamaráda. Pokud ovšem není jiná cesta, zkuste si vypůjčit od státních institucí a nebankovní půjčky nechte vždy jako poslední možnou variantu. rychla pujcka bez registru

Be Sociable, Share!