Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí

kde opravdu půjčí

Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí

Objevuje se čím dál více informací o tom, že se množí případy, kdy zájemci o půjčku neuspěli. Pokud jste se i vy pokusili jednou nebo víckrát získat půjčku a vaše žádost byla odmítnuta. Pak by vás mohly zajímat nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí.

V této souvislosti je ovšem potřeba si uvědomit, že ani žádost o nebankovní půjčku automaticky neznamená úspěšné schválení a poskytnutí peněz. V případě, že jste již byli někde odmítnuti, měli byste znát důvod, proč k tomu došlo.

Hlavní příčiny neúspěchu při žádosti o půjčku a jejich řešení

Nejprve si sepište všechny důvody, proč jste u předchozích žádostí neuspěli. Ano, může se jednat nejenom o 1 příčinu, ale vícero a teprve následně vybírejte konkrétní nebankovní společnost.

Abychom vám trochu pomohli, uvádíme 3 nejčastější příčiny, proč jste půjčku nemuseli obdržet.

Příčina č. 1 – problémy s příjmy

Existují 2 hlavní důvody, proč vám mohla být půjčka v souvislosti s vašimi příjmy zamítnuta:

1. Žádali jste o velký objem peněz – v tomto případě přehodnoťte vaši představu o výši půjčky, jelikož je pravděpodobné, že když požádáte o menší částku, můžete uspět. S tímto řešením jste se ovšem již mohli setkat, protože většina společností tuto alternativu neúspěšným zájemcům o půjčku rovnou nabízí.

2. Nemáte pravidelné příjmy – pokud nejste schopni doložit jakékoliv pravidelné příjmy, vede to u mnoha nebankovních poskytovatelů k odmítnutí žádosti. Proto je nutné se obrátit tam, kde vám opravdu půjčí, tedy k takovým nebankovním společnostem, jenž nabízejí půjčky bez doložení příjmů. Například se jedná o půjčku Zaimo, na kterou se v našem článku podíváme podrobněji.

Příčina č. 2 – zápis v registru dlužníků

Velmi častou komplikací pro schválení žádosti o nebankovní půjčku je zápis v některém z registru dlužníků, obvykle se jedná o SOLUS. Existují ale i další registry dlužníků, kde se vaše jméno může vyskytovat.

Pokud v něm nejste omylem, což byste museli provozovateli registru prokázat, aby vás vymazal (a to není nic jednoduchého), potom se jedná o oprávněný zápis založený na vašich minulých problémech se splácením závazků. V tomto případě vám nezbývá nic jiného, než se obrátit na společnost poskytující půjčky bez registru. Některé společnosti sice vyloženě neuvádějí, že poskytují peníze klientům se zápisem v registru dlužníků, ale současně tuto možnost nevylučují, jako např. půjčka Zaimo.

Kde opravdu půjčí

Příčina č. 3 – nedostatečná hodnota nemovitosti nebo pozemku do zástavy

S požadavkem dát nemovitost či pozemek do zástavy jste se mohli již setkat, pokud jste žádali o půjčku v hodnotě sto tisíců nebo miliónů. Jestliže jste neuspěli, znamená to, že hodnota zástavy není dostatečná.

Také zde vás nepochybně poskytovatel rychlé půjčky informoval o tom, jakou maximální půjčku vám oproti zástavě poskytne. Pokud vám nabízený úvěr nevyhovoval, můžete to samozřejmě vyzkoušet jinde. Každopádně je potřeba počítat s tím, že vám bude nabídnuto maximálně 50 – 70 % z hodnoty nemovitosti. Navíc není pravděpodobné, že by jiná firma ohodnotila vaši nemovitost výrazně jinak, než předchozí společnost.

Proto vám nezbývá nic jiného, než obejít větší počet poskytovatelů nebankovních půjček a vybrat si z nich tu nejlepší nabídku (velmi dobré půjčky poskytuje Acema).

2 společnosti, kde vám opravdu půjčí

Stačí vám půjčka do 25 000 Kč? Řešením je Zaimo půjčka

O nebankovní Zaimo půjčku může požádat ten, kdo potřebuje finanční prostředky v rozmezí 1 000 Kč – 25 000 Kč, přičemž dobu splatnosti lze rozložit na 1 – 12 splátek.

Kdo může o Zaimo půjčku požádat

  • plnoletý zájemce – věk nejméně 18 let
  • musí mít české občanství

Jaké jsou podmínky Zaimo půjčky

  • vlastní bankovní účet
  • mobilní telefon
  • zaslání ověřovací platby ve výši 1 Kč na účet Zaimo
  • není potřeba dokládat výši příjmů
  • není vyžadován ručitel, ani zástava nemovitosti

Hlavní výhody Zaimo půjčky

  • není potřeba dokládat výši příjmů
  • není vyžadován ručitel, ani zástava nemovitosti
  • rychlé posouzení půjčky a odeslání peněz (během několika desítek minut)
  • půjčka je bezúčelová

Pokud výše uvedené splňujete, Zaimo vám opravdu půjčí, ale vše závisí na tom, jak vyhodnotí vaši bonitu. Některým zájemcům může být totiž nabídnuta jiná částka a počet splátek, než bylo uvedeno v žádosti, což je ale běžný postup u všech poskytovatelů půjček.

Chci získat půjčku

Potřebujete víc než 25 000 Kč? Acema nabízí až 5 000 000 Kč

Nebankovní společnost Acema nabízí úvěry od 100 000 Kč do 5 000 000 Kč s dobou splatnosti až 20 let. Mezi hlavní výhody patří, že žadatel nemusí dokládat svoje příjmy, může mít zápis v registru dlužníků a je možné získat úvěr na cokoliv bez uvedení důvodu.

Co musí žadatel splňovat

  • plnoletost – věk 18 let a více
  • je nutné mít nemovitost či pozemek do zástavy – vlastní nebo ručitele, pokud s tím souhlasí

Podmínky úvěru Acema

  • doložení 2 dokladů totožnosti (žadatel, manžel/manželka a ručitel, pokud existuje)
  • aktuální výpis z katastru nemovitostí k zástavě
  • nabývací listiny k zástavě (darovací smlouva, kupní smlouva atd.)
  • není nutné dokládat příjmy
  • je možné mít zápis v registru dlužníků
  • hypotéka může být použita na vyplacení exekuce do 300 000 Kč u nejvýše 3 exekutorů
  • při vyplacení zástavy nesmí jejich hodnota přesáhnout 50% znalecké hodnoty nemovitosti

Předběžnou informaci o schválení žádosti o úvěr se žadatel dozví během několika minut, navíc se nemusí obávat žádných skrytých poplatků.

Chci získat půjčku

Na co si dát pozor u nebankovních půjček – 4 největší nevýhody

Zájemci o půjčku, kteří již někde zažili odmítnutí jejich žádosti, můžou být pod časovým i psychickým tlakem. Jestliže je to i váš případ, přesto to neznamená, že byste se měli při výběru poskytovatele půjčky ukvapit a půjčit si peníze za nevýhodných podmínek.

Dávejte si pozor zejména na tyto 4 věci: Kde opravdu půjčí

  1. Úrokové sazby – nebankovní půjčky můžou mít o něco vyšší úrokovou sazbu než půjčky u banky, ale i tak se nejedná o nějakou automatickou záležitost. Proto by každý zájemce o půjčku měl sledovat hlavně RPSN – roční procentní sazbu nákladů, kterou jsou všichni poskytovatelé půjček povinni uvádět. RPSN udává celkové roční náklady na půjčku vyjádřené jako procentuální podíl z dlužné částky a zahrnuje úroky, různé poplatky nebo i pojištění, je-li v nabídce obsaženo.
  2. Někdy absence pojištění proti neschopnosti splácet – pojištění proti neschopnosti splácet kryje dlužníka v případech, kdy nečekaně ztratí zaměstnání, onemocní, stane se mu úraz nebo zemře. Proto je vždy rozumné ho uzavřít v okamžiku, když si půjčujete. Bohužel, některé nebankovní půjčky tuto možnost nenabízejí a pokud se jedná o větší objem peněz, zbytečně se bez pojištění zvyšuje riziko finančních problémů v případě nečekané události. Z toho důvodu by se nad tím měl každý zájemce o půjčku zamyslet a podle toho vybírat poskytovatele půjčky.
  3. Vymáhání nezaplacených dluhů – někteří dlužníci, kteří si vzali nebankovní půjčku a nesplácí ji, si stěžují na razantní postupy při vymáhání půjček po splatnosti. Z toho důvodu vymáhání dluhů uvádíme u výčtu nevýhod, i když reálně se jedná o logickou věc, že se věřitel snaží co nejrychleji v souladu se zákonnými postupy dosáhnout úhrady svých pohledávek. Přesto si vždy pročtěte podmínky půjčky a postupy poskytovatele v případě, že se klient dostane do problémů se splácením. Pokud se vám budou zdát nějak problematické, jděte raději jinam.
  4. Různé poplatky – při výběru půjčky je potřeba si dobře pročíst podmínky a ceník jednotlivých úkonů, protože v některých případech jsou účtovány nemalé poplatky za každou změnu. Uvědomte si, že nikdy nevíte, zda v průběhu splácení nebudete potřebovat požádat o nějakou změnu a pak by se vám půjčka zbytečně prodražila.

Nebankovní půjčka kde opravdu půjčí shrnutí

Přestože situace, kdy vám někde nechtěli půjčit není záviděníhodná, můžeme vás ubezpečit, že existují nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Takovými alternativami jsou výše uvedené Zaimo půjčka nebo úvěr od Acemy, u kterých byste neměli narazit na námi uvedené příčiny vašich předchozích neúspěšných žádostí. Proto se zkuste na některou z těchto společností obrátit a požádejte o půjčku, což je možné snadno učinit vyplněním internetového formuláře na této stránce.

Be Sociable, Share!