Bankovní vs. nebankovní půjčky – část první

bankovní vs. nebankovní půjčky

Bankovní vs. nebankovní půjčky

Rozhodli jste se, že si půjčíte určitý obnos peněz? Ovšem o samotných půjčkách toho moc nevíte a nejste rozhodnuti kolik a od koho si půjčit? Pak si pozorně přečtěte tento článek.

Půjčky hýbou světem a je jen a jen na Vás zda se do současného trendu také přidáte a půjčíte si. Důležité je ta skutečnost abyste se vždy rozhodoval sám za sebe a nenechával se nikým ovlivnit, protože samotná půjčka sebou přináší i mnohé zápory a povinnosti. pujcka na ucet

Možnost splácet – bankovní vs. nebankovní půjčky

Ještě před půjčkou se dobře rozmyslete a zamyslete se nad tím, zda budete moci svojí půjčku skutečně v určitém splátkovém intervaly splácet?

Jestliže ano, a vy jste již pevně rozhodly, musíte se přemístit na další důležitou volbu.

Tou další volbou je ta zda si chcete peníze půjčit u bankovní, nebo u nebankovní instituce a tomuto tématu se budeme primárně věnovat v tomto článku, uvedeme si klady/zápory půjček u bankovní/nebankovní instituce a za jakých podmínek ten či onen typ půjčky bez registru volit. Ono vlastně vždy záleží na Vašich současných okolnostech a Vašem rozhodnutí.

1. Nebankovní půjčky 

Hned na úvod je velmi podstatné a důležité si uvědomit, že nebankovní půjčky není půjčka zprostředkovaná od státní instituce! Tudíž zde platí zcela jiná pravidla a podmínky než u půjček bankovních.

O nebankovních půjčkách se toho napsalo již v mnoho ať už v novinách, či na internetu. Spousta lidí od nich odrazuje a varuje potencionální dlužníky. Pravdou je, že zapůjčení peněz od nebankovní instituce je daleko rizikovější. Ovšem i zde se dá při opatrnosti bezpečně pořídit.

Reference – bankovní vs. nebankovní půjčky

Reference je slovo, na které se budete muset při výběru nebankovní instituce hlavně soustředit! Jestliže si chcete zapůjčit peníze od nebankovní instituce zapůjčete si to od té, která je letitá, má finanční zázemí a spousty spokojených klientů. Dále si musíte řádně číst smlouvu, kterou podepisujete, může zde být spousty nejasností a právních kliček.

Hlavní rozdíly

V čem tedy tkví hlavní rozdíl mezi bankovní a nebankovní institucí? Je to v podmínkách! Zatímco u bankovních institucí musíte mít čistý trestní rejstřík, musíte doložit výši příjmů a vaše jméno se nesmí vyskytovat na listině dlužníků, u nebankovních půjček toto neplatí. Pravidla jsou zcela individuální a většinou nejsou žádná, takže si může půjčit prakticky každý a do 50 000kč dokonce bez ručení. rychlá půjčka online

Pokud chcete rychlost volte nebankovní půjčky

1. Co se týče rychlosti, tak existuje jednoduché pravidlo: pokud potřebujete svoje peníze co možná nejrychleji a nemáte čas otálet volte nebankovní instituce. U nebankovních institucí trvá vyřízení samotné půjčky někdy i méně než pár hodin. Samotná půjčka jde dokonce vyřídit online, takže nikam ani nebude nucen jezdit.

Čistý trestní rejstřík – bankovní instituce

2. Pokud jste počestný člověk a chcete půjčku finanční – tedy máte čistý trestní rejstřík a nejste na listině dlužníku, tak volte bankovní (státní) půjčky – ovšem pokud již ve vašem trestním rejstříku nějaký ten záznam je, či jestli již nějakou tu částku někde dlužíte, nezbude Vám jiná možnost než si zapůjčit peníze u nebankovní instituce.

Výše vašeho příjmu

3. Další důležitým faktorem pro volbu mezi půjčkou u nebankovní instituce a půjčkou u bankovní instituce je to zda můžete dokázat výši vašeho příjmu – tedy jestli jste pracovně činný, nebo ne. Pokud ano volte půjčku u bankovní instituce – pokud ne přejděte k půjčce u nebankovní instituce.

Statisíce u nebankovní instituce

4. Posledním bodem ve vašem rozhodování bude to, o jakou částku půjde. Pokud si budete chtít půjčit v řádech desetitisíců, tak by i bankovních institucí neměl být problém, ovšem pokud půjde o sta tisíce přejděte raději k nebankovní instituci.

půjčky bez registru

Výhody nebankovních institucí – bankovní vs. nebankovní půjčky

Můžete si půjčit větší sumu až statisíce a postačí Vám k prokázání vaší totožnosti Váš občanský průkaz.

Rychlost vyřízení půjčky – půjčka se často vyřídí již do 24 hodin.

Možnost sjednání půjčky online

Nemusíte dokazovat výši příjmu, výpis s trestního rejstříku apod.

Nevýhody nebankovních institucí

Časté podvody – lichváři

Problémy s exekutory

Časté kličky a právnické uličky ve smlouvách

U nebankovních půjček jsou vysoké úroky – často výší než 100%

V dalším článku si vysvětlíme princip bankovních půjček.

Be Sociable, Share!