Výhody a nevýhody SMS půjček

Výhody a nevýhody SMS půjček

Hlavní výhody SMS půjčky

1.     Rychlost

Mezi nejhlavnější přednost SMS půjčky patří její rychlost. Peníze máte na svém účtu rychlostí blesku a nemusíte čekat na žádné papírování/schvalování a podobné vylomeniny. Výhody a nevýhody SMS půjček, jaké to jsou.

2.     Nízká provize

U většiny společností je jasně stanovená nízká provize. Jednoduše to jde ráz na ráz – půjčit, splatit a konec.

3.     Nebankovní půjčky bez ručitele – Výhody a nevýhody SMS půjček

Jak každý asi ví, tak SMS půjčky patří mezi oblíbené nebankovní půjčky bez ručitele. Pro jejich schválení tedy nepotřebujete prakticky nic. Nikoho nezajímá Váš výpis z registru trestů, nebo jestli máte stabilní příjem. Pro jejich schválení nemusíte podstoupit dlouhé vyřizování s nejistým výsledkem. Stačí jen poslat SMS a nemít záznam v registru dlužníků (SMS půjčky nepatří mezi půjčky bez registru).

4.     Půjčka bez osobní schůzky – Výhody a nevýhody SMS půjček

Další velký rozdíl mezi sms půjčkou a bankovní půjčkou je ve sjednání, protože sms půjčka nevyžaduje osobní setkání s věřitelem, ale může se sjednat (již podle názvu) přes SMS zprávu pomocí mobilního telefonu.

5.     Půjčka bez zástavy

Při půjčce přes SMS nemusíte dávat žádný závazek v podobě zástavy. Zástava je smluvní závazek dlužníka vůči věřiteli, kdy dlužník ručí svým majetkem (nemovitost) a kryje tak dlužnou částku. SMS půjčka ke sjednání nevyžaduje zástavu majetku a to proto, že věřitel půjčuje dlužníkům menší částky, které zástavu nevyžadují.

 

Nevýhody SMS půjčky

Kromě mnoha výhod má sms půjčka samozřejmě i celou řadu nejrůznějších nevýhod. Mezi ty hlavní nevýhody určit patří například:

1.     Poplatek místo úroku

2.     Doručení hotovosti v případě první půjčky pomocí poštovní poukázky.

3.     Časté čachry ve smlouvách

4.     Skrytá lichva (nebo ne?)

Nebudeme chodit kolem horké kaše, to že se SMS půjčky přirovnávají k lichvě, není žádným tajemstvím. Jak se říká, čas jsou peníze a u peněz na zavolanou to platí dvojnásob, za každých pět set půjčených korun totiž zaplatíte úrok (nebo chcete-li poplatek) 125 Kč. Když to tedy ukážu na klasickém příkladu, tak například při půjčce 4 000 Kč vrátíte za patnáct dní 5000 Kč a při nejvyšší pětitisícové půjčce pak už 6 250 Kč. Jde tedy o poplatek rovnající se čtvrtině půjčené částky, přičemž jde o půjčku na pouhých 15 dní. nebankovní půjčka bez registru

5.     RPSN

Jestliže byste chtěli znát ukazatel RPSN a vše převedli na roční bázi, pak zjistíte, že roční procentuální sazba nákladů jde do desítek tisíc procent!

Be Sociable, Share!